"TYLKO RAZ W ROKU" AGNIESZKA LINGAS - ŁONIEWSKA"TYLKO RAZ W ROKU" AGNIESZKA LINGAS -                                 ŁOWIECKA


   "Wiarę w bajki i magię trzeba podtrzymywać jak najdłużej. Później pojawia się tyle cholernych rozczarowań... Dzieciństwo mija za szybko. Ani się obejrzymy, staniemy się nudnymi dorosłymi. 

                      Rozterki, małe i większe problemy, któż ich nie ma...? Każdego dnia borykamy się z rozwodami, samotnymi matkami, problemami w szkole, na studiach, mamy niską samoocenę, borykamy się z brakiem tolerancji wśród rówieśników, problemami finansowymi, chcemy jak najszybciej awansować i dostać wymarzoną pracę.

                      Ela myślała, że ma wszystko kochający dom, stabilizację, poczucie bezpieczeństwa, aż w pewną Wigilię ochronna mydlana bańka pęka. Na jaw wychodzą smutne wiadomości, które wpływają negatywnie na jej samopoczucie i magie świąt.

                      Kamil ma tylko mamę, której zawdzięcza dobre wychowanie, maniery i sytuację finansową na wysokim poziomie. Brak tu jednak empatii i serca, chłopak czuje się uwieziony w złotej klatce, brakuje mu przestrzeni, dusi się we własnym domu. Wszystko jest poukładane i wedle właściwego wzorca.

                      Ich losy splatają się właśnie we feralną świąteczną noc od razu widać, że między Elą i Kamilem iskrzy. Przez pierwsze lata jest idylla, ale nadchodzi proza życia codziennego. Dziewczyna nie jest akceptowana przez mamę od Kamila. Rodzicielka uważa, że Ela nie jest z ich sfer a ich miłość to mrzonki i idealizacja pierwszego związku. Cały czas utrudnia młodym kontakty i wymyśla różne sytuacje, żeby tylko ich rozdzielić. Kamil lawiruje po między poczuciem odpowiedzialności za matką, a dziewczyną, której oddał by wszystko.
Czy jej zacny plan doprowadzi do upadku związku...? Co zrobi by rozdzielić ukochanych...? Czy los będzie im sprzyjał...? Czy poznają nowych partnerów?

                      Jest to piękna świąteczna historia o sile miłości, o relacjach międzyludzkich nie tylko pozytywnych - gdzie zaborczość, intryga i manipulacja jest na początku dziennym. Na Elę spada mnóstwo negatywnych splotów wydarzeń, że czytając to dziwiłam się jak dziewczyna może udźwignąć aż tyle i mieć przy tym mnóstwo pozytywnej energii. Zastanawiałam się czy i ja potrafiłabym dać tyle swobody i wyrozumiałości swojemu partnerowi. Kamil przez swoją chorą ambicję doprowadza do wielu niepotrzebnych sytuacji, które nie powinny mieć miejsca. Czyta się ta książkę szybko, rozdziały wciągają, a język nie jest skomplikowany. Więc jak...? Chcecie się dowiedzieć : 

Co się wydarzy...? Czy będą sobie wierni...? Czy zostaną ze sobą do końca swoich dni...?

Za egzemplarz dziękuję:
Gdzie można kupić książkę:


                     
"TYLKO RAZ W ROKU" AGNIESZKA LINGAS - ŁONIEWSKA "TYLKO RAZ W ROKU"  AGNIESZKA LINGAS - ŁONIEWSKA Reviewed by CzytaDeLiczne on listopada 16, 2019 Rating: 5

Brak komentarzy